Yeminli Tercümanlık

Yeminli Tercümanlık

Ülkeler arası artan ticari ilişkilerde dil anlaşmazlıkları yaşanmaktadır. Ulusal bir dil olan Arapça sayesinde farklı ülkelerden olan kişiler iş gezilerinde ve tatillerde gerekli anlaşmaları az çok sağlayabilmekteler. Fakat yapılacak olan iş ortaklıklarında sözleşmelerin anlaşılabilmesi adına evrakların eksiksiz çevirilerinin yapılması gerekmektedir. Bu konuda şirketlere yardımcı olan yeminli tercüme yapmakta olan tercümanlar belli bir deneyime sahip olan ve çevirisini yapacakları dili ana dili gibi konuşan kişilerdir.

Her bir evrakı gerçek anlamlarıyla akışını bozmadan tercüme edip oldukça kısa süre içerisinde evrakları size teslim etmekteyiz. Tercümanlarımız noter dairelerine bağlı olarak çalıştığından Arapça tercüme ve Türkçe tercüme konusunda profesyonel hizmetler sunmaktayız. Yurt dışında alınan eğitim belgeleri, (Diploma, transkript, yüksek lisans, doktora ve diğer alt eğitim kurumlarının belgeleri.) sağlık raporları, hukuki evraklar, medeni durum belgeleri, (evlilik veya bekarlık belgeleri vb.) nüfus evrakları, (Aile Cüzdanı, İkamet belgesi, doğum ve ölüm belgesi vb.) Trafik belgeleri (Ehliyet, Ruhsat ve Araç Tescil Belgesi vb.) pasaportlar ve resmi kurumlara sunulması gereken her türlü belgenin çevirisini gerçekleştirmekteyiz.

Tercümeleri yapılan her evrak talep edilmesi halinde noter onayına hazır hale getirilerek sahiplerine teslim edilmektedir. Güvenli ve hatasız şekilde hazırlanmış olan her bir evrak artık yurt dışında ya da yurt içinde ilgili yerlere teslim edilebilmektedir.

Özellikle öğrencilerin oldukça talep gösterdiği yurt dışı eğitimleri için gerekli olan başvuru evrakları ve başvuru yöntemi konusunda gerekli yardımları yapmaktayız.

Devlet daireleri ve üniversiteler tarafından özellikle talep edilmekte olan bu özel tercüme şeklinin sorun çıkmaması adına profesyonel yeminli tercümanlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ülkemizde bu tercüme türünün kabul edilebilmesi adına bir takım kurallar bulunmaktadır. Belgelerin orijinalliği oldukça önemli olup, çeviri yapılmış olan belgenin çevrilmiş belgeyle hatasız ve eksiksiz olup bununda noter tarafından tasdiklenmesi gerekmektedir.

Yeminli Tercüme Nedir ve Nasıl Yapılır?

Yeminli Tercüme işlemleri için ilgili belgenin noter huzurunda yemin zaptı almış bir tercüman tarafından yapılması ve yine bu tercüman tarafından da onaylanması gerekmektedir. İlgili çevirinin tercümanın bağlı olduğu tercüme bürosu tarafından da onaylanması ile yeminli tercüme işlemi gerçekleşmiş olur. Bu şekilde tercümesi yapılan belgeler birçok kurum tarafından kabul edilse de bazı kurum ve kuruluşlar daha resmi bir tercüme şekli olan noter onaylı tercüme de isteyebilmektedir. Bu nedenle tercümeyi isteyen kuruma tercüme edilecek belgede noter onayı istenip istenmediğini öğrenmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Yeminli Tercümanlık

Belgelerinizi uzman yeminli tercümanlarımız aracılığıyla tercüme ediyor ve talep etmeniz halinde noter onaylı olarak sizlere teslim ediyoruz.
Bize Mesaj Gönderin